Program ZONER PHOTO STUDIO X

Licenční politika

Na základě dohody se ZONER software, a. s., jsme pro Vás připravili jako milou pozornost na začátek akademického roku licence tohoto (foto)grafického programu, který pokrývá tyto funkčnosti :

• správce fotografické dokumentace;
  • bezeztrátový fotografický editor;
  • grafický bitmapový editor s vrstvami;
  • editor pro střih videa;
  • soubor nástrojů pro sdílení a tisk fotografií.

Licence je určena pro všechny výukové i provozní počítače, které jsou v majetku univerzity nebo trvalém smluvním užívání univerzitou (zápůjčky, projekty, leasing pod.) –  to bude ještě upřesněno  a současně také pro všechny posluchače školy všech typů studia a všechny zaměstnance školy.

Více informací o programu na stránkách výrobce.

Program je aktuálně k dispozici v pilotním nasazení do 30. 11. 2019.

Licence pro osobní použití

V případě zájmu o využívání programu mimo (i ) v  prostředí univerzity si můžete zažádat o osobní licenci  písemně e-mailem na adrese e-mail: rostislav.nepozitek@upol.cz nebo vera.stepkova@upol.cz . Na Vámi udaný školní e-mail (@upol.cz) Vám bude odeslána licence. Pokud nemáte zřízený svůj Zoner účet, budete před připsáním licence vyzvání k jeho zřízení. Délku platnosti každé licence určuje správce. Počet instalací není omezen, uživatel je ale povinen se k programu přihlásit svým uživatelským Zoner účtem. Sdílení Zoner účtu je v rozporu s pravidly pro používání účtu a UPOL ani ZONER software nenesou odpovědnost za zneužití a škody jím uživateli vzniklé.

Program mohou uživatelé  na základě licence používat k nekomerční činnosti na jakémkoliv počítači, na kterém je nainstalována taková verze programu, která je v souladu s univerzitní licencí (minimálně takové vydání programu, jaké má škola). Aktuální instalaci programu si stáhněte na stránkách výrobce. Pro rozšíření funkčnosti doporučujeme nainstalovat také doplňky pro práci s PDF a RAW (ke stažení na konci stránky ke stažení instalace programu).

O produktu

• Zoner Photo Studio X
    Zoner Photo Studio X (ZPS X) je jeden z nejuniverzálnější fotografických programů na světě. Zahrnuje špičkový nedestruktivní fotoeditor, klasický editor s grafickými vrstvami, kompletní porfolio nástrojů pro organizaci fotografií a grafického obsahu i rozhraní pro přípravu výroby fotopředmětů. Umí také pracovat s videi, se skenovanými dokumenty.
  • Rychlé stažení fotek do počítače
    ZPS X fotky z fotoaparátu automaticky za uživatele roztřídí do složek, případně přejmenuje, popíše a rovnou zálohuje, pokud si to budete přát. Je to jako osobní sluha, který dělá práci za vás.
  • Pořádek ve fotoarchivu
    Organizace fotoarchivu, to není jen uložení fototografií do složek. ZPS X nabízí celou řadu nástrojů, se kterými udržíte pořádek ve fotkách, ať už jich máte desítky, stovky nebo tisíce. Uživatelem vybrané složky fotografií zařadí ZPS X do své databáze – Katalogu. Všechny důležité informace a náhledy fotografií jsou tak rychle dostupné pro vyhledávání, aniž by soubory museli být importovány a mohou zůstat tam, kde je máte fyzicky uložené.
  • Vylepšení fotek na pár kliků
    Dodejte fotkám více barev, projasněte je nebo jim dodejte kouzelnou atmosféru. Pomocí automatických úprav a manuálního doladění v modulu Vyvolat je to až překvapivě snadné. Moderní algoritmy Vám pomohou upravit klasické fotografie i soubory i vyvolat raw soubory stovek modelů fotoaparát.
  • Detailní úprav fotografií a retuš
    Když máte chuť si ještě více kreativně „hrát“ s úpravami, můžete fotku doladit ručně nebo použít Editor s podporou vrstev a všemi potřebnými nástroji. „Klasický“ grafický editor vám umožní retuše, tvorbu koláží a nejrůznějších fotomontáží.
  • Ukažte své fotky světu
    Úpravou fotek jejich zpracování to nekončí. ZPS X nabízí spoustu možností, jak fotky sdílet s rodinou, s přáteli, se zákazníky s kýmkoliv na světě. Sdílejte fotografie na sociálních sítích nebo ve webové galerii. Galerie Zonerama, kterou naplníte přímo z prostředí ZPS X, je neomezená: kvalitou, počtem, rozmerem ani objemem. A je navíc bez reklam a zdarma. Rádi tvoříte kalendáře, fotoknihy nebo fotoobrazy, v Zoner Photo Studiu je připravíte a objednáte na několik kliknutí.
  • Střihněte si video
    Ačkoliv je ZPS X především fotografický program, stále více fotografů také natáčí video. A právě proto je v ZPS X tvořit vlastní videoklipy kombinujíc více obrazových i zvukových stop s možnosti efektů.
  • Ukládejte fotografie
    Každý uživatel získá ke své licenci bonus v podobě 20 GB prostoru ve specializovaném fotografickém úložišti Zoner Photo Cloud. Další prostor je možné si dokoupit. Komunikace ZPS X s cloudem je optimalizována na přenos dat a navíc jsou fotografie naúložišti spolehlivě chráněny proti útokům ramsomware.
    Zoner Photo Studio X je zkrátka univerzální a nepostradatelný pomocník každého moderního fotografa. Spolehlivě nahradí jiné programy pro zpracování fotek a skvěle dolní také vaši oblíbenou sadu kancelářských programů při práci s obrázky.