Služby v oblasti software

 • nákup, distribuce, správa licencí

 V CVT je k dispozici software, který lze rozdělit do několika skupin dle licenčních podmínek pro jeho užívání 

 1. programy v neomezené multilicenci, které si může nainstalovat a využívat každý pracovník
 2. programy Microsoft získávané prostřednictvím smlouvy SELECT a nově uzavřené smlouvy EES (Campus). (Licenční politika zde spočívá v tom, že po dobu trvání smlouvy EES máme pro všechny počítače a notebooky na UP k dispozici produkty vyjmenované v této smlouvě. Po ukončení platnosti smlouvy je možno tyto licence odkoupit. Ostatní software firmy Microsoft, který není obsažen ve smlouvě EES, je třeba objednat, nainstalovat a zaplatit podle smlouvy SELECT.)
 3. programy v omezeném počtu licencí, např. 10 kusů, určené jen pro pracoviště, která skutečně daný program nejlépe využijí.
 4. programy koupené pouze jako jediná licence (na samostatný počítač nebo na jeden server). Jedná se buď o programy příliš drahé, takže jsou nainstalovány jen na jednom pracovišti a jiná pracoviště mohou požádat o zpracování svých dat pomocí těchto programů (např. statistický systém SPSS+ je na CVT), případně jsou to spíše programy na vyzkoušení jiných možností práce a zajímavosti.
 5. volně šiřitelné programy a zkušební verze. Pro pomoc s výběrem se neváhejte obrátit na správce sítě..

Programy typu I - neomezené licence:

 

 1. STATISTICA

  Produkt: TIBCO Statistica Ultimate Academic – Market 3
  Období platnosti licencí: 1.8.2018-31.7.2023

  Instalační kódy k softwaru

  Anglické verze:

  • Desktopové licence v13.4
   • Serial Number: JPZ808E093701ARACD-3
    Product Key: WGKGLYGYUKTGYKHXGP1G
    Install Code: Y4BZFXV48K
   • Prodlužovací kód pro prodloužení stávajících anglických desktopových licencí SN: JPZ708E093730AR-X
    Access Code: UN1ZECD42Q8VAZ4
  • Síťové licence v13.4:
   • Serial Number: JPZ808E093701ARCNACD-Y
    Product Key: WGKGL-YGYRK-TGYK-HFCWAG-5DGEZ
    Install Code: Y4BZFXV48K
   • Prodlužovací kód pro prodloužení stávajících anglických síťových licencí SN: JPZ708E093730ARCN-P
    Access Code: UN1ZGBJAQBQ2Q2G
  • Poznámka: pro instalaci nových licencí použijte instalátor na Portále v sekci Ke stažení

  České verze:

  • Desktopové licence v12.0:
   • Serial Number: JPZZ808E093707AR-T
    Product Key: 5GKGQYGMUKKGYF68CR1G
    Install Code: Y4BP4X3F8K
   • Prodlužovací kód pro prodloužení stávajících českých desktopových licencí SN: JKKZ308E093727AR-L
    Access Code: UN1ZE3WZ49VUX8L
  • Síťové licence v12.0:
   • Serial Number: JPZZ808E093707ARCN-4
    Product Key: WCKCQ-2GTWK-KGYF-6VCWAC
    Install Code: Y4BP4X3F8K
   • Net ID: E8A8M
  • Poznámka: pro instalaci nových licencí použijte původní instalátory české verze 12.0
   

   

   

  .

   

   

 2. Diskový manažer Salamander
 3. ZONER PHOTO STUDIO X

  Na základě dohody se ZONER software, a. s., jsme pro Vás připravili licence tohoto (foto)grafického programu, který pokrývá tyto funkčnosti : 

  • správce fotografické dokumentace;
  • bezeztrátový fotografický editor;
  • grafický bitmapový editor s vrstvami;
  • editor pro střih videa;
  • soubor nástrojů pro sdílení a tisk fotografií.

  Licence je určena pro všechny výukové i provozní počítače, které jsou v majetku univerzity nebo trvalém smluvním užívání univerzitou (zápůjčky, projekty, leasing) –současně také pro všechny posluchače školy všech typů studia a všechny zaměstnance školy.

  Více informací o programu na stránkách výrobce nebo na stránce tohoto produktu.

  Program je aktuálně k dispozici v pilotním nasazení do 30. 11. 2020.

  Licence pro osobní použití

  V případě zájmu o využívání programu mimo (i ) v  prostředí univerzity si můžete zažádat o osobní licenci  písemně e-mailem na adrese e-mail: leos.jurasek@upol.cz  . Na Vámi udaný školní e-mail (@upol.cz) Vám bude odeslána licence. Pokud nemáte zřízený svůj Zoner účet, budete před připsáním licence vyzvání k jeho zřízení. Délku platnosti každé licence určuje správce. Počet instalací není omezen, uživatel je ale povinen se k programu přihlásit svým uživatelským Zoner účtem. Sdílení Zoner účtu je v rozporu s pravidly pro používání účtu a UPOL ani ZONER software nenesou odpovědnost za zneužití a škody jím uživateli vzniklé.

  Program mohou uživatelé  na základě licence používat ke nekomerční činnosti na jakémkoliv počítači, na kterém je nainstalována taková verze programu, která je v souladu s univerzitní licencí (minimálně takové vydání programu, jaké má škola). Aktuální instalaci programu si stáhněte na stránkách výrobce. Pro rozšíření funkčnosti doporučujeme nainstalovat také doplňky pro práci s PDF a RAW (ke stažení na konci stránky ke stažení instalace programu).

  O produktu

  • Zoner Photo Studio X
   Zoner Photo Studio X (ZPS X) je jeden z nejuniverzálnější fotografických programů na světě. Zahrnuje špičkový nedestruktivní fotoeditor, klasický editor s grafickými vrstvami, kompletní porfolio nástrojů pro organizaci fotografií a grafického obsahu i rozhraní pro přípravu výroby fotopředmětů. Umí také pracovat s videi, se skenovanými dokumenty.
  • Rychlé stažení fotek do počítače
   ZPS X fotky z fotoaparátu automaticky za uživatele roztřídí do složek, případně přejmenuje, popíše a rovnou zálohuje, pokud si to budete přát. Je to jako osobní sluha, který dělá práci za vás.
  • Pořádek ve fotoarchivu
   Organizace fotoarchivu, to není jen uložení fototografií do složek. ZPS X nabízí celou řadu nástrojů, se kterými udržíte pořádek ve fotkách, ať už jich máte desítky, stovky nebo tisíce. Uživatelem vybrané složky fotografií zařadí ZPS X do své databáze – Katalogu. Všechny důležité informace a náhledy fotografií jsou tak rychle dostupné pro vyhledávání, aniž by soubory museli být importovány a mohou zůstat tam, kde je máte fyzicky uložené.
  • Vylepšení fotek na pár kliků
   Dodejte fotkám více barev, projasněte je nebo jim dodejte kouzelnou atmosféru. Pomocí automatických úprav a manuálního doladění v modulu Vyvolat je to až překvapivě snadné. Moderní algoritmy Vám pomohou upravit klasické fotografie i soubory i vyvolat raw soubory stovek modelů fotoaparát.
  • Detailní úprav fotografií a retuš
   Když máte chuť si ještě více kreativně „hrát“ s úpravami, můžete fotku doladit ručně nebo použít Editor s podporou vrstev a všemi potřebnými nástroji. „Klasický“ grafický editor vám umožní retuše, tvorbu koláží a nejrůznějších fotomontáží.
  • Ukažte své fotky světu
   Úpravou fotek jejich zpracování to nekončí. ZPS X nabízí spoustu možností, jak fotky sdílet s rodinou, s přáteli, se zákazníky s kýmkoliv na světě. Sdílejte fotografie na sociálních sítích nebo ve webové galerii. Galerie Zonerama, kterou naplníte přímo z prostředí ZPS X, je neomezená: kvalitou, počtem, rozmerem ani objemem. A je navíc bez reklam a zdarma. Rádi tvoříte kalendáře, fotoknihy nebo fotoobrazy, v Zoner Photo Studiu je připravíte a objednáte na několik kliknutí.
  • Střihněte si video
   Ačkoliv je ZPS X především fotografický program, stále více fotografů také natáčí video. A právě proto je v ZPS X tvořit vlastní videoklipy kombinujíc více obrazových i zvukových stop s možnosti efektů.
  • Ukládejte fotografie
   Každý uživatel získá ke své licenci bonus v podobě 20 GB prostoru ve specializovaném fotografickém úložišti Zoner Photo Cloud. Další prostor je možné si dokoupit. Komunikace ZPS X s cloudem je optimalizována na přenos dat a navíc jsou fotografie naúložišti spolehlivě chráněny proti útokům ramsomware. 
   Zoner Photo Studio X je zkrátka univerzální a nepostradatelný pomocník každého moderního fotografa. Spolehlivě nahradí jiné programy pro zpracování fotek a skvěle dolní také vaši oblíbenou sadu kancelářských programů při práci s obrázky.

    

     

   
  .

   

   

   

Programy typu II - nejčastější aplikace a systémy od firmy Microsoft;

Programy typu III - početně omezené licence:

 1. Produkty firmy Adobe - již nejsou volné licence, ale je možné licence objednat prostřednictvím CVT přes smlouvu UP s Adobe a za nejnižší možné ceny.

  Vážení uživatelé produktů ADOBE,
  jistě jste si všimli, že od března 2015 nastala změna v licenční politice, týkající se produktů Adobe.

  Některé produkty je možné stále nakoupit jako trvalé licence (např. Acrobat, Captivate, FrameMaker). 
  Ostatní produkty (např. Photoshop, Illustrator, InDesign, sada nástrojů) je možné pouze pronajmout jako cloudové licence na určité období, většinou na 12 měsíců.
  Případné dotazy k licencování a nákupu Vám rádi zodpovíme. 
  Mgr. L. Jurásek  MBA (1822) a Mgr. V. Štěpková (1829), CVT UP.
 2. Antivirové programy

Programy typu IV - výběr síťových licencí (pouze pro jeden server) - přístupné přes síť, programy jako jediná licence:

 • ASPI – právní systém